Interjú Papp Tibor képviselővel
2006.07.26. 03:22
"már egy betöltött állás is könnyebbé teszi egy család életét"
Az idő halad, közelednek az önkormányzati választások, ezzel együtt egyre többször kerül szóba társalgás közben, vajon kik indulnak el a polgármesteri bársonyszékért? Mindenki találgat, sok a szóbeszéd, ezért a Tényforrás Hírportál megkérdezi azokat a személyeket, akik valóban érdekeltek az ügyben.
Elsőnek Papp Tibor (Hd. Akácfa u. 7) képviselőtől érdeklődtem, aki már két alkalommal is komoly szavazóbázist tudhatott maga mögött, amikor jelöltette magát polgármesternek. 2002-ben pedig ő kapta a legtöbb képviselői szavazatot.
* Tervezed, hogy a legutóbbi két választáshoz hasonlóan ismét harcba szállsz a polgármesterségért?
„Való igaz, hogy sokan érdeklődnek tőlem erről, és támogatásukról biztosítanak.
Egyre több emberben fogalmazódik meg a kérdés: Vajon hová vezet a jelenlegi városvezetés politikája, amely szerintem olyan, mint a szobakerékpár, amire felül az ember és csak tekeri-tekeri, de egy tapodtat sem megy előre.
Én úgy gondolom, hogy már nagyon régóta hiányzik a városból az a fajta szemléletváltás, amely a XXI. században a modern kor emberét jellemzi; fiatalos lendület, bátran, de megfontoltan belefogni új dolgokba, határozottan, következetesen képviselni elképzeléseinket, amelyek az itt élők érdekeit hosszú távon szolgálhatják, életminőségüket is javítva.”
* Ellenlábasaid úgy vélekednek, hogy a képviselő-testületi üléseken támadólag lépsz fel, „kötekedő” hangnemben.
- Aki engem valójában ismer, az tudja, hogy nem vagyok egy kötekedő típus. Viszont, ha valaki közéleti szerepet vállal, akkor nem árt, ha az ember adott esetekben határozottan mondja ki véleményét, sőt, kötelessége! Választóink elvárják tőlünk, képviselőktől, hogy kimondjuk azt is, amit ők nem mernek, mert félnek a retorzióktól.
Bennünket, képviselőket, én úgy gondolom, nem az éppen adott polgármester úrhoz kötődő hűségünk miatt választanak meg, hanem minden esetben a közösség érdekeit kell szem előtt tartanunk, választóinkat kell szolgálnunk.
* Hogyan értékeled eddigi képviselő-testületi munkádat?
- Az elmúlt 8 esztendőben végzett önkormányzati tevékenységem során engem mindig az előbb elmondottak vezéreltek, nem pedig személyes érdekek. A felvetődött kérdések során soha nem azt néztem, hogy ki mondta, hanem azt, hogy mit mondott. Javaslatai, véleménye, mennyire szolgálja a lakosság érdekeit.
* Mit lehet sikerként és negatívumként felsorolni az eltelt 4 esztendőből?
- Fontos előrelépésnek tartom a szennyvíz-csatornahálózat fejlesztését, amely azonban nem személyekhez kapcsolódó érdem, hanem Európai Uniós elvárás, mondhatnám úgy is kötelezettség, amelyet a településeknek teljesíteniük kell, erre pedig komoly uniós források állnak rendelkezésünkre.
Örülök annak, hogy a hosszú éveken át üresen álló Delikát épületének hasznosításával könyvtárunk végre bővülhetett. Csak nem tudom, miért állt olyan sokáig ez az ügy?!
Nagyon elszomorít a tény, hogy idősebb lakosaink számára még most sem tudtuk létrehozni az Idősek Otthonát, melyet évek óta szorgalmazok. Pedig lett volna erre lehetőség, hiszen 1998. és 2002. között a polgári kormány idején sok vidéki település próbálkozását siker koronázta. Nekünk miért nem sikerült?? Komolyabb pályázati pénzeket, a jelek szerint, nem vagyunk képesek elnyerni, úgy mint a környező nagyobb települések. Mi mindig csak beszélünk róla, és semmi nem történik. Minden tiszteletem a Görög Katolikus Egyházé, hiszen iskolaberuházásai nélkül alig tudnánk valamit felmutatni
A Strandfürdő állapota és helyzete is elgondolkodtató. Komolyabb fejlesztés nem történt az elmúlt 20 esztendőben. Ahogyan én szoktam emlegetni „csak a fű meg a fa nő”, némi túlzással. Mindig csak folyamatos állagmegóvás történik, kimeszeljük, kipucoljuk. A Strandfürdő vízforgatójának megépítése Európai Uniós kötelezettség volt, különben be kellett volna zárni a fürdőt. Ugyan van egy feszített víztükrű medencénk, de egy komoly fürdőközönséget vonzó strand nem nélkülözheti az 50 méteres úszómedencét.
Télen a folyamatos fürdőzés tekintetében lényeges volna egy fedett medence megteremtése, amely véleményem szerint egy könnyűszerkezetű „fedéllel”, kis beruházással már üzemelhetne is. Évek óta hiányzik a kemping. Az idősebbek gyógyellátásának fejlesztését is nagyon indokoltnak tartanám; pld. kádasfürdő beindítását. Akkor még nem is beszéltünk a fürdővendégek számára létesített kiszolgáló egységek minőségbeli javításáról.
Talán még sokan emlékeznek gyerekkorukból a művelődési ház és a könyvtár épületében kiállított „szuper fürdőkomplexum” makettjére. Hány éve is volt ez?!
* A lakosság tényszerű informálását milyennek ítéled a városban?
- Őszintén szólva, sok esetben az az ember érzése, hogy csak egy oldalra billeg a mérleg; vannak, akik ebből sportot is űznek. Nem a tényszerű tájékoztatást segítik, hanem félreinformálják az embereket, merő „jóindulatból” valótlanságokkal traktálják az arra fogékonyakat, akár személyemet illetően is. Bizonyos körökben erőteljesen zajlik az agymosás.
A kábel-tv hálózat fejlesztése is szolgálná a lakosság valós tájékoztatását. Nagyobb kiépítettségre lenne szükség, hogy mindenkinek lehetősége legyen saját szemével látnia és fülével hallania pld. a képviselő-testületi üléseken zajló eseményeket, hogy első kézből legyen tájékozott, ne mások saját verziójának előadásából. Mindnyájunk közös érdeke nem ez lenne?!
A helyi írott sajtóban pedig szomorú, hogy bizonyos esetekben egyes képviselőknek még a nevét sem lehet leírni!
* Miben látod a fiatalok elvándorlásának okát?
- Ez elsősorban a munkahely hiányára vezethető vissza. Nem fogadható el az a nézet, hogy egy önkormányzatnak nem feladata a munkahelyteremtés. Az én olvasatomban pedig, a mai világban ez az egyik legnagyobb probléma, melynek orvoslására igen is komolyan kell törekednünk, hiszen már egy betöltött állás is könnyebbé teszi egy család életét.
Azon kevés munkahelyen pedig, ami létezik, igen alacsony bérért foglalkoztatják a dolgozókat. Nem lett volna szabad például annak idején elengedni a Papírgyárat sem, stb.
A főiskolát, egyetemet végzett fiataljaink sajnos, ha akarnának sem tudnának munkát találni, így ők másutt telepednek le, más városnak a szellemi tőkéjét gyarapítják. Sok esetben úgy tűnik, hogy Hajdúdorogon nincs szükség képzett, GONDOLKODÓ emberre.
Pedig annak a városnak hosszú távon nincs jövője, nem életképes, ahonnan az ilyen emberek hiányoznak!
|