Megdöbbentő stand a Városnapi helyszínen
2006.06.09. 13:42
A Szcientológia egyház képviselői a Strandfürdőn!
Délben gyanútlanul kilátogattam a Starndfürdő-re, a várva várt Városnapi rendezvények helyszínére. Örömmel konstatáltam, hogy a nagykaputól aszfaltot raktak le egy rövid szakaszon, s így legalább nem kell egyből a sárban sétálni, amennyiben elered az eső
Az út mellett sátrakat pillantottam meg, az egyikben hivatásos katonákat toboroztak, egy hatalmasban pedig a X. Hajdúdorogi Vállalkozói Napok és Termékkiállítás tekinthető meg. Azonban a következő kipakolós stand felett megdöbbenésemre a következő felírat díszelgett: DIANETIKA KÖZPONT. Nyomban beleborzongtam, ugyanis meglehetősen sokat tudok erről a szervezetről, amelyet más néven Szcientológia egyháznak hívnak. Nem véletlen, hogy ezt nem írták ki. Tevékenységüket a világ minden pontján botrányok kísérik, és lám mégis itt vannak a Városnapon, ráadásul egy mélyen vallásos városban…
Szinte önkéntelenül kibukott belőlem a kérdés: Mit keresnek ezek itt, és ki adott nekik engedélyt, hogy itt legyenek?
Természetesen a kérdést felteszem majd az illetékeseknek is, addig mellékelem az egyik olyan írásom, amelyből tisztán érthető lesz mindenki számára, miért nem ajánlatos velük a kapcsolatfeltétel!!!!
Szektaizmus
Avagy van e létjogosultságuk a szektáknak?
A történelem folyamán időről-időre felbukkannak vallási nézeteket valló csoportok, melyeket szélsőséges tetteik, felépített hierarchiájuk, és zártságuk miatt szektáknak nevezünk. Vajon miről is szól ez a történet? A kérdés jogos. Hihetjük-e, hogy ezek a csoportosulások, reményt, vigaszt adhatnak azon embertársainknak, akik mint eltévedt báránykák kóborolnak az Isteni rendeltetésű útról letérve? Miben tudnak mást nyújtani, mint a már évszázados, évezredes múlttal rendelkező nagy vallások? És hinnünk kell-e, hogy modern korunk szektái egy új világrend eljövetelének vetítik elénk? Mindezekkel kapcsolatban azonban sok a kérdés és a kétely.
Először is vizsgáljuk meg, min alapszik egy szekta léte.
Mindenekelőtt a hit kérdésében foglal állást, bálványokat kreál, kitalált istenségek imádatára buzdít. A szekta szellemi vezetője, mint főpap irányítja a csoport életét. A legtöbb szekta kialakítja a maga mítoszait, elsősorban a szektavezérről szóló históriákat, melyek szájról-szájra járnak Antidemokratikus módon működő, mindig egy sötét földi létet előrevetítő, eszközeiben nem válogató társaságba csöppenhet az, akit magába tud szívni egy ilyen gátlástalan csoport.
A gyenge, labilis idegállapotú, megtört embereket keresik, kínálva nekik egy közösségbe tartozást, egy a földről felemelni kész kezet. Mindenki akar valahová tartozni, mindenki megbecsülést és szeretetet keres. Ezzel még nem is lenne gond, azonban a szekta következő lépésként már kőkemény feltételeket szab.
Elszakadásra szólít fel az új életért cserébe, és isteni kiválasztásról beszél, megfenyegetve az egyént, ha nem tartja be a szabályokat, akkor kegyvesztetté válik. Nem tarthatja a kapcsolatot családjával, barátaival, mindenről be kell számolnia, megszűnik a magánszféra, csak a szekta marad. Aki pedig megpróbál kilépni, azt többnyire az öngyilkosságba kergetik.
Anyagi és lelki kiszolgáltatottságba kerülnek, a szekta drogot is alkalmazhat, céljainak elérése érdekében. Kommunákban, lakóközösségekbe tömörülve, lehetőleg civilizációtól távol eső helyeken építik ki főhadiszállásukat. Ezzel is csökkentve a külső ingereket.
Többféle szekta típus létezik, vegyük sorjában a meghatározóbbakat!
Az egyikben a vezető maga is elhiszi, hogy ő egy kiválasztott, próféta, akinek küldetése van. Az ilyen vezetővel rendelkező csoportok várják általában a világvégét, melyet rendszerint dátumhoz kötnek, majd kollektív öngyilkosságot követnek el a megjelölt napon. Ilyen tragédiával zárult az amerikai Jim Jones tiszteletes által alapított Nép Temploma szekta története is. Jones magát Jézus és Lenin reinkarnációjának tartotta, és nukleáris holokausztról szónokolt. 1977-ben híveivel Guyanába ment, ahol a dzsungelben Jonestown néven alapítottak közösséget. Két évvel később szörnyű véget ért a történet: Jones 638 felnőttnek és 236 gyermeknek parancsolta, hogy mérget igyon. Aki ellenállt vagy szökni próbált, azt a vezető lelőtte - a nyomozók Jonest is golyóval a fejében találták meg.
A sátánista szekták kegyetlenkedéseikről, rituális áldozatbemutatásaikról híresek. A legújabb kor leghírhedtebb sátánista szektái közé tartozott az angol okkultista Aliester Crowley által 1907 körül alapított Ezüst Csillag Misztikus Rend. Egyébként Crowley-t a fekete mágiával foglalkozók nagy mágusként tartanak számon. Híveivel magát a megtestesült Antikrisztusként tiszteltette. A rendkívül titkosan működő szektába általában kábítószerekkel „hangulatossá” tett orgiák keretében vonta be az új tagokat. Követőit mágikus egyiptomi szellemekkel való „kapcsolattartásával” és időnként azok szertartásos „megidézésével” is igyekezett elkápráztatni. A két világháború közötti években körülbelül száz taggal működő Ezüst Csillag alapító tagjai közül többen maguk is újabb sátánista szektákat alapítottak szerte a világban. A szakértők szerint számos jel arra mutat, hogy Európában ma is működnek sátánista szekták.
Van egy szektatípus, a rafináltan kitalált, kizárólag a pénzszerzésre alakuló bűnszövetkezet. Lényegében eszközeiben ez a csoportosulás sem különbözik a többitől, maximum nem akarnak össznépi öngyilkosságot végrehajtani egy kijelölt napon. Azonban emberi életeket, családokat tesznek tönkre, kiforgatva őket vagyonukból, melyről a szekta hatására önként mondanak le.
Itt kell szólnom egy olyan vallási felekezetnek álcázott szektáról, amely napjainkban világméretű tevékenységet folytat, beleértve Magyarországot is, sőt mi több, már Hajdúdorog városában is felbukkantak hívek toborzásának céljából. Nevezzük nevén a baj forrását. Szcientlógia egyház, és tana a DIANETIKA, amely megszabadít a reaktív elmétől, állítják hívei, minden idők legjobb önfejlesztő bestselleréről. Aki megveszi a könyvet, az újjászületik, ha megfogadja a benne leírtakat.
Az Egyesült Államokból indult (honnét máshonnan) szekta leghíresebb követői John Travolta, Tom Cruise (szegény Katie Holmes). Mielőtt kitérnék a dorogi esetre, felolvasnék egy-két újságrészletet.
Városunkban, decemberben (információim szerint az ünnepek előtt) az ÁFÉSZ által működtetett legnagyobb ábc-ében megjelentek a szcientológia egyház hiénái, akik a pénztárak mögé állva szólítgatták le az embereket, akikkel kérdőívet töltöttek volna ki, egy É-méter nevű szerkezet megfogásával személyes információkhoz akartak jutni. Tudomásom van arról is, hogy hajdúnánáson rendszeresen a piacon próbálkoznak, úgy látszik, a dorogiak ellenállóbbak. Debrecenben és Nyíregyházán komoly bázist kezdtek kiépíteni.
Összegezve, a szekták léte semmiképpen nem indokolt egy egészséges társadalomban. Felbukkanásuk jelek, melyekre nagyon komolyan oda kell figyelni. A mindenkori hatalomnak pedig kötelessége a nemzet polgárait megóvni az ilyen alattomos, önös érdekektől vezérelt szektáktól.
Beró
|